Ranní přehled: 12/01/17: makro, UniCredit, farmacie

J & T

 
PX: 928 bodů (+0,2 % d/d); objem:  521 mil. Kč
 
Komentář k trhu
Pražská burza se včera stabilizovala po propadu z předchozího dne, index PX posílil o 0,2 %. Aktivita investorů se po pomalém rozjezdu ze začátku roku mírně zvyšuje. Pozornost investorů se soustředila zejména na akcie ČEZu, které táhne výše rostoucí cena elektřiny. Ta se v Německu vyšplhala zpátky nad 30 EUR za MWh a pomohla ČEZu k růstu o 1,4 % na 429,6 Kč. Zde by titul mohl krátkodobě narazit na prodejní odpor. Evropské banky předvedly smíšený vývoj. V poklesu pokračovala Erste Group (-1,04 % na 769,9 Kč), Komerční banka se posunula také nepatrně níže na 883,1 Kč. Moneta v proběhu dne zavítala pod hladinu 81 Kč, kde se však aktivovala poptávka a titul uzavřel téměř beze změny na 81,7 Kč.  
 
Maloobchodní tržby – listopad (Analytik: Petr Sklenář)
Maloobchodní tržby (bez prodejů aut) v listopadu meziročně vzrostly o 7,9 %, což překonalo očekávání (4,8 %). Sezónně očištěné tržby meziměsíčně vzrostly o 1,9 % a meziročně byly vyšší o 6,7 %. Data ukazují, že spotřebitelská poptávka na konci roku ještě zrychlila a loňské Vánoce byly velmi bohaté na dárky. Prodeje nepotravinářského zboží vzrostly o 12 %, což je jeden z nejvyšších nárůstů od roku 2007. Dařilo se hlavně internetovým prodejcům, kteří vykázali růst tržeb o vysokých 32 % r/r. Růst navíc pokračoval ve všech složkách včetně potravin (+2 %) a prodejů aut (+9 %). Za celý rok 2016 maloobchodní tržby vzrostly téměř o 6 % (+6,3 % v 2015), letos čekáme růst kolem 5 %.
 
Komentář k americkému trhu
Akcie na Wall Street se dokázaly vzpamatovat ze ztrát po tiskové konferenci Donalda Trumpa. Budoucí prezident znovu poukázal na drahé léky, sektor biotechnologií (IBB 277,94 USD) tak odepsal 3 %. Technologický Nasdaq uzavřel i přesto seanci na historických maximech, dařilo se především defenzivním utilitám. Hlavní index S&P 500 nakonec přidal 6 bodů. Sentimentu pomohla vzhůru také rostoucí cena ropy (WTI +3,1 %; 52,4 USD) a s ní energetický sektor. Černé zlato reagovalo na vyšší nárůst zásob překvapivě růstem z důvodu nejvyššího zpracovaného objemu ropy rafineriemi v historii. Silná aukce poslala dolů výnos amerických desítek (2,36 %). Oslabující dolar pak působil příznivě na cenu zlata (+0,37 %; 1 192 USD). Dnes odstartuje výsledkovou sezónu spol. Delta Airlines. 
 
 
 
Sdílení a tisk
 
Komentář
 
 
 
 
Články Finance.cz

Zobrazit další články
Články Investujme.cz

Zobrazit další články
Články Studentskéfinance.cz

Zobrazit další články
Články Firemnífinance.cz

Zobrazit další články
Zajímavé štítky

Zobrazit další štítky
Zajímavá témata štítků

Zobrazit další témata štítků
Slovnik.finance.cz

Zobrazit další slova
Finance.cz - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Investice - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Firmy - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Student - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Poradna finance.cz

Zobrazit další dotazy