Uklidňující slova šéfa Fedu a nečekaně dobrý vývoj na americkém trhu práce. Postačí to pro další zotavení akciových trhů?

09.01.2019 | , Patria.cz
INVESTICE


Santa Claus rally se na akciových trzích v roce 2018 nakonec skutečně nekonala a americký index S&P 500 zažil nejhorší prosinec od velké hospodářské krize. Poslední dny ale díky mírnějšímu Fedu a vývoji obchodních jednání mezi USA a Čínou svítá naděje na větší zotavení trhů. Jak Grinch ukradl akciovým trhům Vánoce Obchodování v prosinci bylo tentokrát mimořádně divoké, což umocnila obvyklá nízká likvidita trhů během vánočního období. Americký akciový trh dokonce zažil nejhorší štědrovečerní obchodování ve své historii, které ho intradenně uvrhlo do medvědího trendu (z pohledu zavíracích cen ale medvědovi těsně unikl). Díky růstu z posledních dnů již ty největší ztráty napravil. Co způsobilo horskou dráhu na trzích? Propady trhů do 24. 12. 2018: • Trhy panikařily ze zplošťující se americké výnosové křivky. Invertovaná křivka byla v historii indikátorem recese – ta však nepřicházela hned, ale až v průměru za 21 měsíců.


Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.