MĚĎ SHORT: Růstová očekávaní se nenaplňují

16.06.2010 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Globální ekonomika v současnosti stojí před další výzvou. Musí překonat redukci obrovských deficitů a zadlužení států. Prvotní dopad restriktivní fiskální politiky je z krátkodobého hlediska velmi negativní.

Pokles vládních výdajů a zvyšování daní přibrzdí hospodářský vývoj, což není příznivé pro průmyslově orientované komodity. Tento efekt pozorujeme především v Číně. Vláda zde bojuje s bublinou trhu nemovitostí a je úspěšná. Růst stavební produkce tu již zpomaluje a začíná zaostávat za prognózami. Menší poptávka po kovech má na svědomí zvyšování jejich zásob. Důležitý je i růst nabídky kovů na trhu, protože relativně vysoké ceny zapříčinily vyšší aktivitu těžebních firem. Po provedení fundamentální a technické analýzy jsme dospěli k názoru, že pravděpodobnost poklesu ceny mědi v následujících měsících je vysoká. V časovém horizontu 3 až 6 měsíců očekáváme její znehodnocení ze současné úrovně 278 US centů na 230 US centů za libru. Vzhledem k tomu, že poslední vrchol ceny byl vyšší než předchozí, je možné (z pohledu technické analýzy) očekávat ještě krátkodobé posílení ceny. Za optimální úroveň pro vstup do krátkých pozic tak považujeme kurz 300 – 320 centů.

Hlavní důvody pro pokles ceny mědi:

  1. Nevyhnutelná fiskální restrikce je velkou brzdou
  2. Stavební aktivita v západní Evropě a USA stagnuje
  3. Čína ochlazuje trh nemovitostí
  4. Index čínských stavebních společností ukazuje kontrakci
  5. Zvyšování zásob
  6. Produkce mědi obnovuje vzestupný trend
  7. Spekulanti začali s prodejem mědi

Kompletní analýza ke je stažení níže...

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.