STŘÍBRO LONG

15.10.2010 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Drahé kovy se v posledních měsících utrhly ze řetězu. Jejich nejznámější zástupce zlato den za dnem stanovuje nová historická maxima. Důvodem je zejména obrovská investiční poptávka. Papírové peníze rychle ztrácejí hodnotu.

Stříbro, které je spíše průmyslově zaměřené, zhodnocuje především díky vyšší poptávce ze strany výrobních podniků. Globální výroba je již na nových maximech, což je důsledek rozmachu rozvíjejících se zemí. Průmyslová poptávka po stříbře je velmi silná, a to zejména ze strany elektrotechnického a fotovoltaického průmyslu. Vzhledem k rychlému bohatnutí Asiatů se předpokládá další výrazný růst zájmu o televizory, počítače, telefony a další elektroniku. Dlouhodobý graf ukazuje, že cena stříbra je v současnosti pořád daleko od historického maxima nad 35 dolary, které bylo dosaženo na počátku roku 1980. Po provedení fundamentální a technické analýzy jsme dospěli k názoru, že cena stříbra by v nejbližší době mohla ještě stoupnout. V časovém horizontu 3 až 6 měsíců očekáváme zdražení ze současných 24 USD na 27 USD za trojskou unci.

Hlavní důvody pro růst ceny stříbra:

  1. Globální průmyslová produkce dosáhla předkrizové úrovně
  2. Prodeje elektroniky prudce rostou
  3. Spotřeba v elektrotechnickém průmyslu roste zejména v Asii
  4. Objevují se nové oblasti využití stříbra
  5. Investiční poptávka po drahých kovech je extrémně vysoká

Kompletní analýza ke je stažení níže...

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.