Akcie: Společnost Siemens zveřejnila výsledky. K lepším číslům pomohla poptávka rozvíjejících se ekonomik

25.01.2011 | , X-Trade Brokers
INVESTICE


Jeden z největších průmyslových konglomerátů v Evropě – společnost Siemens AG – dnes zveřejnila své hospodářské výsledky za první...

...čtvrtletí finančního roku. V tom Siemens předčil většinová očekávání, když jeho tržby vzrostly na 19,69 miliardy euro, což je výsledek vysoce převyšující většinový konsenzus, který počítal s tržbami kolem 18,87 miliard. Čistý zisk společnosti se pak vyšplhal o 16 % na 1,72 miliardy euro. Základním tahounem růstu tržeb a zisku byla podle společnosti především poptávka ze strany rozvíjejících se trhů, a to zejména z Asie. Podle společnosti rostly objednávky z rozvíjejících se ekonomik pro všechny její segmenty prodeje dvouciferným tempem. Celkové nové objednávky společnosti pak rostly na čtvrtletní bázi o 19 % na 22,6 miliardy euro, přičemž největším tahounem jejich růstu byly objednávky po produktech vyráběných v její průmyslové a energetické sekci. Firma dále uvedla, že v celém finančním roce počítá s růstem zisku o 25 až 30 procent. Akcie společnosti na zveřejněné hospodářské výsledky reagovaly pozitivně a již krátce po otevření evropských burz rostly o 0,70 %.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.