Fortuna Entertainment Group: Představenstvo navrhuje dividendu 0,67 EUR na akcii

Atlantik FT

...

 

...

Představenstvo Fortuny navrhne valné hromadě dividendu v celkové výši 0,67 EUR/akcii, což představuje 17,3 Kč/akcii. Dividenda je výrazně vyšší, než jsme očekávali (kolem 12 Kč). Kromě téměř celého (97 %) konsolidovaného zisku z minulého roku (23 centů na akcii) společnost vyplatí 10 centů z nerozděleného zisku minulých let a 34 centů z emisního ážia.


Valná hromada, která bude návrh schvalovat, se koná 28. května. Poslední den obchodování s nárokem na dividendu by měl být 6. června 2013. Výplatní termín pak představenstvo navrhuje ve dvou variantách, buď 26. června nebo 30. července v závislosti na zajištění financování výplaty.


Společnost má dále prostor pro vyšší dividendu i v příštích letech. Po vyplacení celkem 5,2 mil. EUR z nerozdělených zisků zbyde na korporátních účtech Fortuna Entertainment Group v této položce ještě 8,6 mil. EUR (17 centů na akcii). Ještě větší prostor má společnost u emisního ážia, kde po vyplacení navrhovaných 17,7 mil. EUR zbyde 115,7 mil. EUR (2,2 EUR na akcii). Hlavní omezení pro výplatu vysokých dividend také v příštích letech je tak na straně disponibilní hotovosti. V tomto roce bude výplata prováděna kombinací vlastních prostředků a růstu zadlužení. Na konci roku 2012 byl čistý dluh Fortuny přibližně 10 mil. EUR, což představuje poměr čistého dluhu k EBITDA na úrovni 0,45. Podle našeho názoru se může tento poměr zvýšit bez výraznějšího negativního dopadu na stabilitu společnosti k úrovni 2, což by znamenalo přibližně 35 mil. EUR nového dluhu.


Při současné ceně akcií 105 Kč představuje navrhovaná dividenda hrubý výnos 16,5 %. Pro následující 3 roky očekáváme standardní dividendu z dosahovaných zisků v rozmezí 24 – 27 centů (přibližně 6% dividendový výnos). Navíc k tomu však je velká pravděpodobnost, že Fortuna i v příštích letech vyplatí část nerozdělených zisků a emisního ážia v závislosti na tom, jak proběhnou jednání s bankami o navýšení dluhu. Neočekáváme, že to bude v tak velké míře jako letos, nicméně by i v následujících letech mohl dividendový výnos přesáhnout 10 %. Proto vidíme akcie společnosti nadále jako zajímavou investiční příležitost, která je navíc poměrně rezistentní k případným rizikům souvisejícím s dalším ekonomickým vývojem v Evropě. Naše roční cílová cena pro akcie Fortuny je 136 Kč s dlouhodobým doporučením Koupit.

 
 
Sdílení a tisk
 
Komentář
 
 
reklama
 
 
Články Finance.cz

Zobrazit další články
Články Investujme.cz

Zobrazit další články
Články Studentskéfinance.cz

Zobrazit další články
Články Firemnífinance.cz

Zobrazit další články
Zajímavé štítky

Zobrazit další štítky
Zajímavá témata štítků

Zobrazit další témata štítků
Slovnik.finance.cz

Zobrazit další slova
Finance.cz - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Investice - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Firmy - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Student - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Poradna finance.cz

Zobrazit další dotazy