Rychlejší Německo a pomalá Francie - PMI v eurozóně splnil odhady, ale ukázal rostoucí rozdíly

21.11.2013 | , Patria.cz
INVESTICE


Index nákupních manažerů v průmyslu eurozóny v listopadu mírně stoupl na 51,5 bodu. Předběžný výsledek je tak v souladu s odhadem. V...

...říjnu tento index činil 51,3 bodu. Zlepšení celkové poptávky indikuje růst nových objednávek, který dál nabral na tempu. Výrazný byl zejména růst objednávek ze zahraničí. Růst produkce v průmyslu se ustálil a dokonce v listopadu překonává výkon ve službách. Tam došlo ke zhoršení - PMI ve službách klesl na 50,9 z 51,6 bodu v říjnu. Celkově v soukromém sektoru dál klesala zaměstnanost a to hlavně ve službách. Průmyslový index nákupních manažerů v Německu se za listopad podle předběžných údajů zvýšil na 52,5 bodu. Překonal tím konsensus na úrovni 52,0 bodů. V předchozím měsíci byl index na 51,7 bodu. Německému průmyslu se daří získávat více nových zakázek - tempo jejich růstu bylo silné i co se týče exportních zakázek, ačkoli firmy dál zmiňují slabost poptávky v eurozóně. Zrychlila i výroba. Zlepšení situace se v listopadu neomezilo na výrobní sektor.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKYPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.