Alligator – krokodýlí indikátor, který uloví začátek trendu

25.09.2014 | , Patria.cz
INVESTICE


Všechny moderní obchodní platformy v současné době nabízejí mnoho ukazatelů pracujících s klouzavými průměry. Mimo nejznámnější,...

...jako například Bollingerova pásma či standardní MACD, se však s celkem přesvědčivými investičními výsledky dají použít také méně známé nástroje. Mezi takové patří indikátor Alligator vyvinutý Billem Williamsem, autorem často využívaného Williams %R nebo Fractalu. Tento nástroj pracuje se třemi typy klouzavých průměrů, které se liší nejen délkou periody výpočtu, ale také svojí rychlostí a předbíháním současnosti. Tři linie tohoto indikátoru jsou tedy:Zelená čára – vyhlazený klouzavý průměr vypočítávaný z 5 period, posunutý do budoucnosti o tři časové periody (aligátorovy rty).Červená čára – vyhlazený klouzavý průměr vypočítávaný z 8 period, posunutý do budoucnosti o pět časových period (aligátorovy zuby).Modrá čára – vyhlazený klouzavý průměr vypočítávaný z 13 period, posunutý do budoucnosti o osm časových period (aligátorova čelist).

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKYPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.