Čeká platinu korekce?

05.12.2005 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Významná část průmyslových uživatelů platiny jako je např. výrobce automobilů General Motors postupně nahrazuje platinu paladiem. Vede je k tomu rekordně vysoká cena platiny, která v posledních týdnech poprvé od roku 1980 překročila...

... cenu 1000 dolarů za unci. Paladium má podobné fyzické charakteristiky jako platina používaná při výrobě automobilů nebo v klenotnictví, ale je relativně vůči platině podstatně levnější.Otázka, kdy se tato substituce plně projeví na ceně paladia, je pro obchodníky v současnosti klíčová. V relativním vyjádření se na trhu již zřejmě projevuje. Protože od počátku listopadu, kdy se obnovil trend všeobecného růstu cen drahých kovů, roste paladium podstatně rychleji než platina. Paladium s dodáním v březnu od počátku listopadu stouplo přibližně o dvacet procent, zatímco platina s dodáním v lednu pouze o osm procent.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.