Aktuální analýza: Paládium - long

06.02.2006 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Platina, zlato i stříbro překonávají mnohaleté rekordy a strmě rostou již několik let. Oproti tomu paládium zahájilo svůj růstový trend teprve v červenci minulého roku.

Platina, zlato i stříbro překonávají mnohaleté rekordy a strmě rostou již několik let. Oproti tomu paládium zahájilo svůj růstový trend teprve v červenci minulého roku. Mohlo by se zdát, že investoři na paládium zapomněli. Kdo zná historii trhu s paládiem, zvolil by raději slovo zanevřeli. Po neuvěřitelném růstu ceny a následném pádu se mnoho investorů bojí tento kov nakoupit, aby ceny opět nezkolabovaly. Základní poučkou zkušených investorů však je: „nakupuj, když je v ulicích krev“. Proto všeobecná nedůvěra a strach z paládia znamená, že je velmi výhodné k nákupu. Jeho cena je téměř 4x nižší než cena platiny, přitom oba kovy jsou zaměnitelné. Cena paládia je zhruba poloviční než cena zlata, přitom paládium je mnohem vzácnější. Domníváme se, že nákup paládia bude patřit k nejzajímavějším investicím roku 2006.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.