Akciové výhody

Jaké jsou výhody investice do akcií?

  • Výnos z pohybu kurzu
  • Dividenda
  • Podíl na významných společnostech v tuzemsku i zahraničí
  • Nulové zdanění výnosů z pohybu kurzu při držbě akcie delší než 6 měsíců
  • Snazší prodej než u dluhopisů

Dlouhodobá investice do akcií má smysl. Optimální doba investice do akcií se počítá v letech. Někteří odborníci doporučují tento typ cenných papírů držet minimálně deset let. Opírat se mohou o nesčetné statistiky z řady zemí světa (například USA, SRN, Evropa), ve kterých fungují rozvinuté akciové trhy. Čím déle akcie budete ve svém portfoliu držet, tím pravděpodobněji budou Vaše výnosy vyšší než z jakékoli jiné investice. Během investování buďte připraveni na dočasné výkyvy hodnoty svého portfolia. Vězte ovšem, že v delším období mají tyto výkyvy na celkový výnos pouze nepatrný vliv.

Akcie nepatří mezi krátkodobé investiční instrumenty. Tomu, kdo akcie nakupuje a obratem prodává, při konečném účtování zpravidla zbývají pouze oči pro pláč. Krátkodobý zisk z obchodování s akciemi lze v mnohém srovnávat s náhodnou výhrou při hře v kasinu. Myslete vždy na to, že musíte vydělat i na poplatky obchodníků s cennými papíry.

Přestaňme se ale už bavit jen o výnosech akcií z pohybu kurzu. Akcie nenabízejí jen toto zhodnocení. Jejich vlastnictví zakládá právo na výplatu dividendy, tedy podílu na zisku akciové společnosti. Jako akcionář se mžete podílet na výnosech z hospodaření různých společností. Představte si, že třeba i takových firem jako Coca-Cola, Microsoft, Siemens nebo Nokia.

Láká vás investice do akcií, seznamte se s tím, jak postupovat. Koukněte se na aktuální vývoj na domácí burze a zahraničních trzích … nebo si přečtěte zajímavá doporučení, která se při nákupu akcií mohou vždy hodit!

 
 
 
reklama
 
 
Články Finance.cz

Zobrazit další články
Články Investujme.cz

Zobrazit další články
Články Studentskéfinance.cz

Zobrazit další články
Články Firemnífinance.cz

Zobrazit další články
Zajímavé štítky

Zobrazit další štítky
Zajímavá témata štítků

Zobrazit další témata štítků
Slovnik.finance.cz

Zobrazit další slova
Finance.cz - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Investice - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Firmy - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Student - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Poradna finance.cz

Zobrazit další dotazy