Čínská ekonomika se v posledním kvartále roku 2012 dokázala postavit na nohy a zrychlit. Číně se podařilo znovu oživit export, průmyslovou výrobu a maloobchodní prodej, avšak ani po silném finiši nedokázala už zachránit celkový výsledek HDP za rok 2012, který byl nejslabším od roku 1999.
Poslední kvartál v meziročním měření zaznamenal ekonomický růst o 7,9 procenta. V roce 2012 nakonec ekonomika rostla 7,8 procentním tempem. Peking se snaží dostat ekonomiku zpět do rozjetých kolejí a politikům se to zatím daří, nicméně musejí dávat pozor na rizika inflace. „Každý chce vidět růst ekonomiky a vyšší příjmy, ale ne na úkor zvýšené inflace," řekl Dariusz Kowalczyk senior ekonom Credit Agricole CIB v Hong Kongu.
Čínští lídři mají v tomto roce za úkol stabilizovat ekonomiku, udržet vysokou zaměstnanost a zároveň se vyhnout nárůstu cen za bydlení. Čína bude muset spustit nové reformy, které jí pomohou z příjmové nerovnosti. Podle čínského statistického úřadu se dále zvětšuje rozdíl mezi bohatými a chudým venkovem. Giniho koeficient, kterým se poměřuje ekvivalence rozložení bohatství a důchodů dosáhl v roce 2012 hodnoty 0,474 (0 je ideální stav a 1 maximální rozdílnost). Ekonomové se v tomto roce již několikrát shodli, že Čína může být brzy ohrožena sociálními nepokoji.