Německé úřady oznámily, že začaly vyšetřovat Volkswagen na podezření daňových úniků v souvislosti s emisním skandálem.
Státní zástupce dnes Birgit Seel dnes řekl, že vyšetřování cílí na pět zaměstnanců bez dalších konkrétních informací. Podezření je založeno na tom, že automobily s nižšími emisemi podléhají v Německu nižšímu zdanění. U automobilů s vyššími emisemi, než jsou udávány, jsou porušovány německé daňové zákony.
Automobilka Volkswagen 3. listopadu oznámila, že kolem 800 tisíc automobilů v Evropě měla „nesoulad“ u produkce emisí, což je klíčový faktor při stanovení daňové sazby pro automobily.
Zdroj: Bloomberg, Financial Times
Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.



Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
