EMC Corp. přinesl za 1/Q lepší než analytiky očekávané výsledky

17.04.2007 | , Böhm&Partner
INVESTICE


perex-img Zdroj: Finance.cz

Přední výrobce zařízení na skladování dat, společnost...

...EMC Corp. (EMC), dnes reportoval nárůst zisku za první čtvrtletí podpořený vyššími prodeji softwaru a růstem u asijských operací firmy.

Ve srovnání se shodným obdobím předešlého roku se čistý zisk společnosti zvýšil na 312,6 mil. USD/15 centů na akcii z 272,5 mil. USD/11 centů na akcii.

Bez započtení mimořádných položek firma hospodařila se ziskem 14 centů na akcii, čímž překonala konsensuální odhad trhu pro zisk 13 centů na akcii.

Čtvrtletní příjmy firmy se meziročně zvýšily na 2,98 mld. USD z 2,55 mld. USD, a také předčily průměrný odhad analytiků pro 2,94 mld. USD.

Softwarové prodeje vzrostly o 29 procent, zatímco příjmy z prodeje hardwaru vzrostly o 6 procent. V Asii společnost vykázala nárůst prodejů o bezmála 30 procent, což značně překonalo 16% růst vykázaný v Severní Americe.

Akcie EMC aktuálně posilují o 3,39 % na 15,26 USD.

Autor článku

Klára Štěpánková  

Články ze sekce: INVESTICE