Po včerejším silném růstu, kdy západoevropské akcie uzavřely nejvýše od prosince 2000, bylo dnešní obchodování dopoledne opačného směru. Dopolední nálada byla spíše negativní a Německý DAX poklesl na hodnotu 7.292 bodů. V tomto duchu se držel až do zveřejnění makrodat v USA, která byla mírně pozitivní a německá burza reagovala nárůstem do zelených čísel až k samotnému závěru na hodnotě 7.348 (+0,15%).
V USA zveřejnila výsledky Coca-Cola, která překonala očekávání analytiků Wall Streetu, když silné výsledky hospodaření z nově vznikajících trhů více než vykompenzovaly oslabení v Severní Americe. Čistý zisk společnosti za první čtvrtletí a vzrostl o 14 procent na 1,26 mld. USD/54 centů na akcii z 1,11 mld. USD/47 centů na akcii za shodné období loňského roku.
V závěru evropského obchodního dne oslabovala cena ropy Brent crude oil až k hodnotě 66 USD (-1,85%). Vzhledem k makrodatům o zásobách ropy, které budou již tradičně zítra (očekávají se nižší zásoby destilátů), je možný návrat k vyšším hodnotám.
S přihlédnutím k aktuálním hodnotám většiny indexů, lze očekávat v nadcházející dnech velice citlivé reakce na hospodářské výsledky jednotlivých firem a spíše opatrné obchodování.