Index PX po otevření se neudržel nad 1.800 body, propadl se až pod 1.790 bodů. Na většině spadových titulů bylo zřejmé vybírání zisků z předchozích dnů. Akcie společnosti Telefónica se obchodovaly až za 598 Kč, když zřejmě došlo ke zklamání některých investorů, kteří spekulovali, že Telefónica stanoví rozhodný den pro výplatu dividendy dříve než v roce 2006. Rozhodný den pro výplatu dividendy představenstvo navrhuje na 10. 9. 2007 s výplatou dividendy 3.10.2007. Valná hromada se bude konat 26. dubna 07. Ani včerejší zvýšení cílové ceny pro tyto akcie na 688 Kč ze 602 Kč od analytiků Komerční banky nepřevážilo u investorů nad výplatou dividendy až na podzim. Ode dneška do dne konání valné hromady (23.4.2007) bude pozastavené vypořádání v SCP u akcii společnosti ČEZ. Pokud valná hromada ČEZu schválí návrh představenstva, tak se již tyto akcie obchodují bez nároku na dividendu v navrhované výši 20 Kč. Odpoledne se objevili kupci v Praze, index PX se krátce dostal přes psychologickou hranici 1.800 bodů, kterou neudržel a zavíral na hodnotě 1.794,4 (-0,53%). Nejvíce dnes ve SPADu rostly akcie PHILIP MORRIS ČR, přidaly 2,4% a uzavíraly na ceně 9.907 Kč. Naopak nejvíce se propadly akcie KOMERČNÍ BANKY, které konec seance zastihnul na ceně 4.013 Kč (-1,25%). Celkem se dnes zobchodovaly ve SPADu akcie za téměř 4,4 mld. Kč.
 
Akcie na varšavské burze vyskočily na historické maximum poté, co bylo Polsko spolu s Ukrajinou vybráno za pořadatele Mistrovství Evropy ve fotbale v roce 2012. Index společností s velkou kapitalizací WIG 20 bezprostředně po zprávě stoupal o 1,5% na rekordní úroveň 3.675,18 bodů.
 
Vzhledem k dobré kondici české ekonomiky a zvyšujícímu se zájmu zahraničních investorů o střední Evropu předpokládám do konce dubna růst indexu PX na další historická maxima. Je ovšem pravděpodobná zvýšená volatilita a možné realizace zisků by mohly index PX krátkodobě srazit dolů.
 



				
								
						Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
					
						Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
					
						Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
					
						Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
					
						Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
					