Společnosti Akamai Technologies vzrostl zisk, akcie přesto prudce oslabily

26.04.2007 | , Böhm&Partner
INVESTICE


perex-img Zdroj: Finance.cz

Společnost...

...Akamai Technologies Inc. (AKAM), poskytující technologie umožňující zrychlení přenosu videa a multimediálního obsahu prostřednictvím internetu, včera oznámila, že se její zisk za první čtvrtletí zvýšil o 67 procent na pozadí solidního růstu příjmů. Akcie společnosti přesto v posledních minutách obchodování na trhu Nasdaq prudce oslabily, když investoři očekávali od společnosti ještě lepší výsledky.

Čistý zisk společnosti za uplynulé čtvrtletí dosáhl 19,2 mil. USD/11 centů na akcii, ve srovnání se ziskem 11,5 mil. USD/7 centů na akcii za shodné období loňského roku.

Bez započtení mimořádných položek hospodařila společnost se ziskem 50,7 mil. USD/28 centů na akcii.

Příjmy společnosti za první čtvrtletí vzrostly o 53 procent na 139,3 mil. USD.

Analytici dotazovaní agenturou Thomson Financial v průměru zisk společnosti odhadovali na 28 centů na akcii, při příjmech 138,8 mil. USD.

Akcie AKAM včera oslabily o 10,29 % na 48,97 USD, v poobchodní fázi ztratily 0,35 % na 48,80 USD.

Autor článku

Klára Štěpánková  

Články ze sekce: INVESTICE