...SanDisk Corp. (SNDK), včera reportoval ztrátu za uplynulé čtvrtletí v důsledku poklesu cen hlavních produktů firmy. Akcie společnosti v reakci na oznámené výsledky oslabily o více než 4 procenta.
Čistá ztráta společnosti za první čtvrtletí činila 575 000 USD, ve srovnání se ziskem 35,1 mil. USD/17 centů na akcii za shodné období předchozího roku.
Příjmy společnosti se v meziročním srovnání zvýšily o 26 procent na 786 mil. USD.
Bez započtení nákladů na akvizici vykázala společnost zisk 19 centů na akcii, což představuje pokles ze 44 centů na akcii za shodné čtvrtletí loni.
Analytici v průměru čtvrtletní zisk společnosti odhadovali na 18 centů na akcii, při příjmech 759,8 mil. USD.
Podle výkonného ředitele firmy Eli Harariho byly výsledky společnosti za první čtvrtletí negativně ovlivněny konkurencí, která drasticky zredukovala ceny svých komponentů.
Společnost očekává, že se poptávka ve druhé polovině druhého čtvrtletí zvýší, ale nadbytek zásob a deprimované ceny přetrvají i během tohoto čtvrtletí a celého léta, což se negativně odrazí na maržích firmy.
SanDisk očekává, že za celý letošní rok vykáže hrubou marži v rozmezí 15-20 procent na základě výsledků nezpracovaných podle obecně uznávaných účetních zásad (non-GAAP).
Roznítit poptávku po produktech firmy by měly v příštím roce nové produkty vybavené flash memory čipy včetně smart telefonů iPhone společnosti Apple Inc. a přenosných hudebních přehrávačů. Společnost také poukázala na to, že podepsala licenční dohodu se společností Hynix Semiconductor Inc. a kontrakt s firmou Dell Inc. na prodej notebooků vybavených její mechanikou.
Akcie SNDK včera posílily o 2,89 % na 45,20 USD, v poobchodní fázi ztratily 4,36 % na 43,23 USD.