...Sony Corp., dnes na japonské burze posílily na pětileté maximum poté, co společnost předpověděla šestinásobný nárůst zisku pro letošní rok a uvedla, že se ztráty v herní divizi sníží o 80 procent na pozadí rostoucích prodejů herních konzol PlayStation 3.
Akcie společnosti uzavíraly dnešní obchodování na tokijské burze s nárůstem o 2,6 procenta na 6 630 jenů poté, co předtím posílily až na 6 750 jenů, tedy na hodnotu, na které nebyly od června 2002.
Sony nyní očekává, že její herní segment vykáže za rok končící v březnu příštího roku provozní ztrátu 50 mld. jenů (414 mil. USD), ve srovnání se ztrátou 232 mld. jenů za rok 2006/07.
Herní divize firmy nyní čelí těžké konkurenci ze strany firem Nintendo a Microsoft a jejich herních konzol Xbox 360 a Wii. Firma ovšem očekává, že za letošní rok vydá do oběhu 11 milionů svých konzol, když jich v roce 2006/07 vydala do oběhu 5,5 milionu, a z toho jich bylo ve skutečnosti prodáno asi 3,6 milionu kusů.