Tishman Speyer a Lehman Brothers kupují společnost Archstone-Smith za 13,5 mld. USD

30.05.2007 | , Böhm&Partner
INVESTICE


perex-img Zdroj: Finance.cz

Realitní trust...

...Archstone-Smith (ASN) včera oznámil, že souhlasil s převzetím své firmy developerskou společností Tishman Speyer a investiční bankou Lehman Brothers Holdings Inc. (LEH) za 13,5 mld. USD neboli 60,75 USD na akcii.

Společnost Archstone, která je druhým největším realitním trustem v USA za společností Equity Residential (EQR), vlastní podle obecných odhadů jedno z největších portfolií bytů a projektů ve vývoji soustředěných v oblastech Washingtonu D.C., New Yorku, Bostonu, jižní Kalifornii, Seattlu a Sanfranciské zátoky.

Společnosti uvedly, že celková hodnota kontraktu včetně převzetí a refinancování dluhu a bez započtení nákladů na celou transakci činí 22,2 mld. USD.

Akcie ASN včera posílily o 11,21 % na 61,42 USD, v poobchodní fázi oslabily o 1,50 % na 60,50 USD. Akcie LEH včera zpevnily o 0,21 % na 72,91 USD, v poobchodní fázi posílily o 0,04 % na 72,94 USD.

Autor článku

Klára Štěpánková  

Články ze sekce: INVESTICE