Bear Stearns hlásí za uplynulé čtvrtletí o třetinu nižší zisk

14.06.2007 | , Böhm&Partner
INVESTICE


perex-img Zdroj: Finance.cz

Investiční banka...

...Bear Stearns Cos. Inc. (BSC) dnes oznámila, že se její zisk v uplynulém čtvrtletí snížil o třetinu v důsledku odpisů aktiv a problémů na hypotéčním trhu.

Čistý zisk společnosti za fiskálně druhé čtvrtletí končící 31. května činil 361,7 mil. USD/2,52 USD na akcii, ve srovnání se ziskem 539,3 mil. USD/3,72 USD na akcii za shodné tři měsíce loňského roku.

Bez započtení mimořádných nákladů vykázala společnost zisk 3,40 USD na akcii, což zaostalo za konsensuálním odhadem trhu pro zisk 3,49 USD na akcii.

Příjmy společnosti se mírně zvýšily na 2,51 mld. USD z 2,5 mld. USD. Analytici dotazovaní agenturou Thomson Financial v průměru očekávali, že se příjmy společnosti sníží o sedm procent na 2,33 mld. USD.

Akcie BSC včera zavíraly na ceně 149,49 USD, v dnešní předobchodní fázi oslabují o 2,20 % na 146,20 USD.

Autor článku

Klára Štěpánková  

Články ze sekce: INVESTICE