...produkci ve výrobním sektoru druhá a třetí největší ekonomika používající euro, tedy Francie a Itálie. Ve Francii rostla průmyslová produkce tempem 0,3% (předch.: 1,7%), což je výsledek nad očekáváním analytiků, kteří počítali s poklesem o 0,4%. Nad očekáváním tak skončila také meziroční produkce, která rostla o 2,6% (předch.: 3,3%), přičemž analytici předpovídali růst pouze o 1,4%. Produkce ve výrobním sektoru také příjemně překvapila svým srpnovým růstem o 0,1% (oček.: -0,6%, předch.: 2,1%), což pomohlo meziročnímu růstu z původních 2,9% poskočit na 3,1%, zatímco analytici předpovídali růst pouze o 2,9%. V Itálii pak průmyslová produkce v srpnu rostla tempem 1,3%, což je výsle´dek nejen nad původními předpověďmi analytiků (0,7%), ale také daleko nad červencovými čísly, kdy rostla produkce v průmyslu o pouhých 0,3%.
Přestože dnešní fundamenty zpravidla nebývají silnými market movery, svědčí, společně se včera zveřejněnými daty z Německa, o poněkud překvapivém oživení v zemích eurozóny, i když aby tato čísla vypadala opravdu optimisticky, musejí být ještě přesvědčivě potvrzena zářijovými výsledky, kdy na evropské země otřesy na finančních trzích naplno dolehly.
Dnešní obchodování je na FX opět poměrně klidné, když nejsou již jak z eurozóny, tak z USA naplánovány ke zveřejnění žádné další důležité fundamenty a v tomto prostředí se tak zatím daří euru a libře zpevňovat na úkor amerického dolaru, když se v 10:10 pár EUR/USD prodával na ceně 1,4120, zatímco GBP/USD rostl na 2,0420. Poté co se v ranních hodinách asijské trhy již další den dostaly do zelených čísel, dočkali se, v reakci na včerejší prudký růst cen akcií v USA, mírného zhodnocení hned po svém otevření také akciové indexy v Evropě, i když krátce poté opět pokračovaly v bočním trendu. Na komoditních trzích se po včerejším růstu cena za barel severomořské roby brent držela kolem 77,50 USD, zatímco unce zlata stála 739,70 USD.
Autor: Jaroslav Brychta



Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
Na prodej je devadesátkové Ferrari pro chudé v perfektním stavu. Fiat za půl milionu je lákavá nabídka
Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
