...Chico´s FAS Inc. (CHS), dnes oznámil, že se ve fiskálně čtvrtém čtvrtletí ponořil do ztráty v důsledku slabých prodejů.
Za čtvrtletí končící 2. února společnost zaznamenala ztrátu 20,5 mil. USD/12 centů na akcii, ve srovnání se ziskem 18,2 mil. USD/10 centů na akcii za shodné čtvrtletí před rokem.
Tržby společnosti se v meziročním srovnání snížily o 8 procent na 409,3 mil. USD. Srovnatelné tržby společnosti, neboli tržby z obchodů otevřených déle než jeden rok, klesly o 15,7 procenta.
Analytici dotazovaní agenturou Thomson Financial v průměru očekávali, že společnost za čtvrté čtvrtletí zveřejní ztrátu 15 centů na akcii, při příjmech 415,1 mil. USD.
Za měsíc únor společnost vykázala pokles srovnatelných tržeb o 14,9 procenta, přičemž celkové tržby společnosti se za čtyři týdny končící 1. března snížily o 6,7 procenta na 105,5 mil. USD.
Akcie CHS včera zavíraly na ceně 9,87 USD, v dnešní předobchodní fázi posilují o 1,11 % na 9,98 USD.