...(oček.: -0,1%, předch.: 0,2%) na které následně naváže stejný ukazatel pro Německo, kde by měla průmyslová produkce o 0,3% stoupat (předch.: -0,8%). Ze Spojených států se žádných zásadnějších čísel nedočkáme a tak budou tím nejzajímavějším co nabídne odpolední seance pouze kanadské výsledky květnové dynamiky růstu počtu stavebních povolení (oček.: -5,7%, předch.: 14,5%), přičemž noc z pondělí na úterý pak patří Novému Zélandu, kde je ke zveřejnění nachystán ukazatel podnikatelské důvěry. Úterní dopoledne bude naopak postrádat jakékoliv silnější market movery z Evropy a tak se pozornost obrátí až v průběhu odpoledne na Spojené státy, kde vystoupí se svým projevem předseda Fedu Ben Bernanke, po kterém následují ještě ukazatele dynamiky růstu počtu zatím nevyřízených prodejů domů (oček.: -2,4%, předch.: 6,3%) a květnové velkoobchodní prodeje, které mají podle analytiků v USA stoupat o 0,7% (předch.: 1,3%). V noci z úterý na středu je pak v Británii nachystán ještě index spotřebitelské důvěry (oček.: 65b., předch.: 69b.), Japonsko naopak nabídne ukazatel růstu strojních objednávek (oček.: 1,1%, předch.: 5,5%).
Středeční ráno přinese již v brzkých ranních hodinách z Německa květnovou obchodní bilanci, jež má skončit v přebytku (EUR) 17,4 mld. (předch.: 18,7 mld.) a dopoledne se svým projevem vystoupí také prezident Evropské centrální banky Jean-Claude Trichet. Výsledky obchodní bilance následně nabídne také Velká Británie (GBP) (oček.: -7,4 mld., předch.: -7,6 mld.) a jedinými zajímavějšími čísly odpoledne pak budou pouze kanadské výsledky nově zahájených staveb domů, kterých by mělo být v červnu 218 tis. (předch.: 221 tis.). V noci ze středy na čtvrtek pak obchodníci zaměří svou pozornost na Austrálii, která zveřejní čísla z domácího pracovního trhu, v podobě červnové míry nezaměstnanosti (oček.: 4,3%, předch.: 4,3%) a celkové změny zaměstnanosti, která má podle odhadů stoupat o 10,2 tis. (předch.: -19,7 tis.).
Čtvrteční seanci otevřou výsledky francouzské a italské průmyslové produkce, veškerá pozornost však bude věnována až odpolednímu rozhodování Bank of England o úrokových sazbách, které by měly podle většinového konsensu i nadále zůstat beze změny na 5%. Čtvrtek jinak bude na fundamenty opět poměrně klidným dnem a tak bude tím nejzajímavějším odpoledne pouze zveřejnění amerických čísel z pracovního trhu a projev Bena Bernanka před výborem Sněmovny reprezentantů. Páteční ráno přinese z Německa index velkoobchodních cen (WPI), což bude pro tento týden z Evropy vše podstatné. Odpolední seance pak nabídne velmi zajímavá čísla z Kanady, kde je ke zveřejnění připravena červnová změna zaměstnanosti (oček.: 10 tis., předch.: 8 tis.) a celková míra nezaměstnanosti, která by měla zůstat na 6,1%. Kanada a Spojené státy nabídnou odpoledne ještě výsledky obchodní bilance a ze Spojených států se obchodníci dočkají rovněž indexu cen dováženého zboží (oček.: 2%, předch.: 2,3%), společně s předběžnými výsledky červencového indexu spotřebitelské důvěry (oček.: 55,5b., předch.: 56,4b.).