Koruna oslabila

25.03.2009 | , Ruesch International
INVESTICE


perex-img Zdroj: Finance.cz

Vzhledem k očekávanému hlasování o nedůvěře vládě měla domácí měna během úterního obchodování tendenci oslabovat vůči obě hlavním měnám.

Konečný výsledek hlasování, který znamená konec současné vlády má za následek sestupný trend koruny již od dnešních ranních hodin. Také vzhledem k negativní politické situaci v Maďarsku se mohou zahraniční investoři opět zaměřit na středoevropský region jako na celek a stáhnout své investice. Další vývoj koruny bude rovněž značně závislý na probíhajících fiskálních reformách v USA a vývoji na kapitálových trzích, které v posledních seancích zaznamenaly značné zisky.

Dnes budou z domácí ekonomiky zveřejněny údaje o spotřebitelské a podnikatelské důvěře, ale ve světle nejnovějších událostí bude jejich vliv na korunu minimální. Z ostatních zpráv stojí za pozornost německý podnikatelský index Ifo, z USA se dočkáme objednávek zboží dlouhodobé spotřeby a údaje o prodeji nových domů za únor.

Ruesch International - specialista na zahraniční platby

Autor článku

David Klatovský  

Články ze sekce: INVESTICE