Cukr
Prudce vzhůru míří cena cukru kvůli obavám z vysokém deficitu celosvětového produkce v porovnání s poptávkou. Na to má vliv zejména Indie, kde na jednu stranu dochází k propadu produkce a na druhou stranu roste spotřeba. Indie je přitom druhou nejvýznamnější pěstitelskou zemí po Brazílii. Cena se vyšplhala na nejvyšší hodnoty od únpra 2006. Jen od začátku tohoto roku cena cukru na burze ICE Futures (dříve New York Board of Trade) vzrostla o více než padesát procent. Kontrakt cukru s termínem dodání v září uzavíral v pátek na úrovni 18,43 centů za libru a za celý týden si připsal 6,5 procenta.
Drahé kovy
Cena zlata v minulém týdnu na newyorském COMEXu rostla a v porovnání se závěrem předchozího týdnu došlo k vzestupu o 15,60 dolaru, přičemž páteční uzavírací cena byla 953,10 amerického dolaru za trojskou unci. Zlato se tak nyní pohybuje okolo svých šestitýdenních maxim. Za růstem mohlo stát očekávání, že díky brzkému zotavení dojde k růstu poptávky v Asii.
Ropa
Na třítýdenní maxima se na New York Mercantile Exchange vyšplhala cena ropy v reakci na optimismus obchodníků ohledně dalšího vývoje amerického hospodářství. Optimismus byl podpořen zejména lepšími než očekávanými hospodářskými výsledky amerických korporací, pozitivní vývoj na akciovém trhu se tak přelil do trhů komoditních. Zářijový kontrakt americké lehké ropy za celý týden posílil o 7,1 procenta a zakončil týden na 68,05 amerických dolarech za barel.