US futures: Investoři s prstem na spoušti

27.08.2009 | , Capital Partners
INVESTICE


perex-img Zdroj: Finance.cz


Vývoj včerejší burzovní seance na Wall Street svým způsobem symbolizoval určitou přesycenost US trhů dobrými zprávami. Středeční makroukazatele (New Home Sales, Durable Goods) nabídly investorům ve srovnání s očekávanými hodnotami výrazně pozitivní čísla, nicméně investorská reakce byla chladná, neřku-li apatická. U sektoru housingu se obecně předpokládá, že v trzích jsou již pozitivní hodnoty započteny, nicméně konzervativní reakce na údaje symbolizující strmý nárůst objednávek dlouhodobé spotřeby, již symbolizuje, že aktuální akciová rally může být ve vztahu k reálnému vývoji ekonomiky poněkud přestřelená. Ať tak či tak, do mozaiky celkové revitalizace americké ekonomiky včera přibyly dva nové dílky a pozitivní sentiment minulých týdnů prozatím přetrvává.


Další injekci by výše zmíněný sentiment mohl obdržet v podobě dnes zveřejňovaných makroukazatelů. To, zda zmíněná injekce bude obsahovat výživná čísla, či zda bude naplněna heparinem, se investoři dozvědí v 14:30 SEČ, přičemž klíčové budou údaje o předběžném odhadu HDP za 2Q a tradiční Initial Claims (počet požadavků o podporu v nezaměstnanosti). Sečteno a podtrženo, aktuálně nerozhodné hodnoty US futures by měly dostat směr právě zveřejněním výše zmíněných makroukazatelů.


Své hospodářské výsledky již zveřejnila společnost Toll Brothers, výrobce luxusního nábytku, jež za svůj fiskální 3Q vykázala ztrátu 472,3 mil. USD, tj. 2,93 USD/akcii ve srovnání se ztrátou 29,3 mil. USD, tj. 0,18 USD/akcii za stejné období minulého roku, přičemž příjmy společnosti klesly meziročně z 796,7 mil. USD na 461 mil. USD. Výsledková sezóna dále pokračuje reporty například těchto společností: Bebe Stores, China Sunenergy, China Telecom, Credit Agricole, Dell, Energy Conversion, Genesco, Marvell Technology, Tandy Brands, Telvent.


Konkrétní stavy nevýrazných futures vypadají takto: DJIA Index +1 bod, Nasdaq 100 Index -1 bod a S&P 500 Index -0,3 bodů.


Dnešní makra tedy konkrétně: Initial Claims k 22.8. s očekáváním 565 tisíc, předběžný odhad HDP pro 2Q s očekáváním -1,5%, HDP deflátor za 2Q s očekáváním -1,5% a Core PCE za 2Q s očekáváním +2%.
Nejbližší kontrakt ropy se obchoduje za 71,12 USD za barel (Crude Oil - NYMEX), zlato stojí 944,20 USD za trojskou unci (Gold - COMEX). Na forexu jsou cross rates EUR/USD na úrovni 1,4257.

Autor článku

 

Články ze sekce: INVESTICE