...Collin Crownover, měnový stratég State Street Global Advisers. Dále v Sydney uvedl, že Australan pravděpodobně setrvá v ostrém býčím trendu a zhodnotí o dalších 10%. Na otázku, zda se měna udrží v paritě k dolaru dlouhodobě odpověděl ne, protože vidí významné nerovnováhy.
Australský dolar před rokem posílil vůči americkému dolaru až na 98,49. V letošním roce Crownover vidí dlouhodobý a stabilní příliv investic do Austrálie, na rozdíl od spekulativního boomu 2008. Pře týdnem měna atakovala 15-měsíční maxima $94,05, v pátek oslabila o 0,5% na $91,44.
Crownove se domnívá, že dolar nadále zůstane globální rezervní měnou, současný vývoj na devizovém kurzu je cyklický pokles a odráží ekonomické podmínky USA. První zprávy o diverzifikaci rezerv mimo dolar prý neodstartovaly výprodej dolaru na devizovém trhu. Co se ale dosud nestalo může nastat nyní. Fed má nyní třikrát vyšší devizové rezervy než před deset lety. Dolarové rezervy tvoří od zavedení společné euroměny v roce 2002 stále dvě třetiny všech globálních rezerv.




Svatý grál ctitelů supersportů: Lamborghini Miura slaví 60 let
Dobrá zpráva pro důchodce. Od příštího roku mohou jezdit bez papíru
Test Mitsubishi Outlander PHEV 4×4 Intense (2025): Čekání se vyplatilo
Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
