...pastvin.
K 1.prosinci bylo ve velkovýkrmnách celkem 11,3 milionů hlav hovězího dobytka, tento počet byl o 1% nižší než před rokem. Byl to první pokles za tři měsíce. Analytici dotázaní Dow Jones Newswires očekávali průměrný růst o 0,3%. Ceny krmné kukuřice byly v listopadu stále levnější než vloni.
Manažeři nakoupili ke konci roku méně zvířat na chov, než před rokem. Počet meziročně klesl o 8% na na 1,85 milionů. Průměrné odhady čekaly snížení jen o 4,8%. Počet vykrmených zvířat na porážku naopak meziročně vzrostl o 4% na 1,63 milionů zatímco odhady čekaly zvýšení o 2%. Velkovýkrmny nakupují roční dobytek o váze 500 až 800 liber na výkrm a poté ho prodají o váze 1200 liber na porážku. Ztráty dosáhly 66 tisíc a meziročně klesly o 1%.
Termínové futures live cattle před statistikou na burze CME rostly, únorový kontrakt uzavíral se ziskem 30 bodů na 84,85 centů za váhovou libru. Kontrakt feeder cattle s lednovým doručením posílil o 75bodů a zakončil na 94,72 centů za libru.