... Před týdnem žádosti po revizi rostly o 1 tisíc na 433 tisíc a ke konci prosince se výrazně snížily o 22 tisíc až na 16-měsíční minima 432 tisíc.
Tento výsledek ale zaostal za průměrnými odhady, které očekávaly 437 tisíc, v rozpětí 400 až 450 tisíc žádostí. Čtyřtýdenní průměr jako lepší ukazatel klesl o 9 tisíc na 440 750 a zaznamenal nepřetržitý pokles 19 měsíců.
Stabilizaci pracovního trhu USA potvrzoval počet nezaměstnaných pobírající podporu déle jak týden. V týdnu do 2.ledna se počet ostře snížil o 211 tisíc na 4,596 milionů. Tato hladina je o třetinu nižší než rekord 6,8 milionů z června loňského roku.
Počet Američanů bez práce se v prosinci dosahoval 15,3 milionů a míra nezaměstnanosti stagnovala na 10,0%. Na počátku recese USA v prosinci 2007, dosahoval počet nezaměstnaných 7,5 milionů a míra nezaměstnanosti 5,0%. Obamova administrace očekává, že fiskální stimul v následujících měsících významně podpoří zaměstnanost v USA.