...domovů. Letecké společnosti se snaží rychle přeplánovat lety avšak bude trvat nejméně týden než se provoz vrátí do normálu. Evropská letecká agentura Eurocontrol uvedla, že dnes očekává zhruba 15 tisíc letů. Britský úřad pro civilní letectví se jako nezávislý letecký regulátor v noci zapojil do jednání o zmírnění omezení letového provozu a popsal zmatek bezprecedentní situací.
Odhaduje se, že stovky až tisíce cestujících uvízli v zahraničí a že zákaz letového provozu stál britský letecký průmysl okolo 130 milionů liber denně. Mluvčí provozovatelů letišť BAA řekl, že bylo provedeno vše potřebné, aby byl provoz co nejrychleji obnoven. Britský úřad pro řízení letového provozu NAT nezaznamenal žádný politický nátlak ohledně zmírnění omezení leteckého provozu.
Také britský ministr dopravy Lord Adonis odmítl spekulace, že by vláda ustoupila tlaku aerolinek s cílem otevřít vzdušný prostor Velké Británie. Ráno vydal islandský úřad pro civilní obranu zprávu, že sopka Eyjafjallajokull ztratila od víkendu téměř 80% intenzity a vědci potvrdili, že je sopečný prach v okolí sopky menší.



Electra dorazila do Česka a tentokrát to není ta Baťova. Hlavní roli hrají elektromobily
Svatý grál ctitelů supersportů: Lamborghini Miura slaví 60 let
Dobrá zpráva pro důchodce. Od příštího roku mohou jezdit bez papíru
Test Mitsubishi Outlander PHEV 4×4 Intense (2025): Čekání se vyplatilo
Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
