Jak si stojí koruna, euro a dolar

19.11.2002 | , Ruesch International
INVESTICE


perex-img Zdroj: Finance.cz

Koruna zahájila nový týden velice klidným obchodováním. Za absence kurzotvorných impulsů koruna otevírala obchodování na úrovni 30,57 CZK/EUR a po celý den se držela v úzkém pásmu30,52-30,58 CZK/EUR.

Koruna zahájila nový týden velice klidným obchodováním. Za absence kurzotvorných impulsů koruna otevírala obchodování na úrovni 30,57 CZK/EUR a po celý den se držela v úzkém pásmu30,52-30,58 CZK/EUR. Obchodování uzavírala na 30,53 CZK/EUR. Dnešní obchodování koruna zahájila testováním úrovní pod hladinou 30,50 CZK/EUR. Koruna se tak pohybuje za technického obchodování na nejsilnějších úrovních za poslední čtyři týdny ve vztahu ke společné evropské měně. Z domácí ekonomiky nebude dnes zvěřejněn zásadní makroekonomický údaj, až v pátek se dočkáme údaje o říjnovém zahraničním obchdou.

Ve vztahu k americkému dolaru bylo obchodování koruny determinováno vývojem na eurodolarovém trhu. Koruna tak po otevření na úrovni 30,34 CZK/USD posílila až téměř k úrovni 30,25 CZK/USD, posléze oslabovala směrem k hladině 30,40 CZK/USD. V závěru obchodování koruna v souvislosti s posílením eura uzavírala na 30,25 CZK/USD. Dnes koruna pokračuje v tomto trendu směrem k hranici 30,00 CZK/USD, což znamená téměř čtyřměsíční maximum koruny vůči americkému dolaru.

Z dnešních makroekonomických ukazatelů bude uveřejněn údaj o průmyslové výrobě v zemích Eurozóny. Trh předpokládá pokles průmyslové výroby o 0,5 %, což by v ročním vyjádření posunulo propad evropského průmyslu na úroveň –0,8%. Neočekáváme však, že tento ukazatel bude mít zásadní vliv na devizový trhu, vzhledem k tomu, že posuzuje historický údaj a již byl částečně zahrnut do směnného kurzu. Trh bude spíše bedlivě sledovat možné známky ekonomického oživení americké ekonomiky. Dnes bude ve Spojených státech uveřejněn index spotřebitelských cen a výsledek obchodní bilance.

Ruesch International - specialista na zahraniční platby

Autor článku

Ing. Roman Kmoníček  

Články ze sekce: INVESTICE