...tak index Dow Jones zakončil na hodnotě 0,59%, širší S&P 500 posílil o 0,54% a kompozitní index Nasdaq si připsal 0,10%. Akcie zejména finančních, průmyslových a spotřebitelských společností ustoupily z denních maxim. Nejhůře se dařilo sektoru služeb, který poklesl o 0,1%.
Začátek obchodování zaznamenal silný nákupní apetit obchodníků, který ovšem nevydržel dlouho. Negativní sentiment vnesl do včerejší seance výsledek amerického ISM indexu nevýrobní sféry za květen, který klesl na 53,8 bodů z květnových 55,4 bodu. Analytici přitom očekávali pokles jen na 55,0 bodu. Tento výsledek jen podporuje obavy ze zpomalení globálního ekonomického růstu.
Ani dnešní den nepřinese mnoho ekonomických dat. Spojené státy dnes ve 13:00 středoevropského času zveřejní MBA index žádostí o hypotéku. Aktuálně probíhá na trzích korekce, kterou by mohl narušit dnešní možný výraznější výsledek.
Kompletní přehled všech společností včetně očekávaných a skutečných výsledků, odkazů na podrobnou analýzu titulů najdete na našich webových stránkách v sekci Trhy/CFD na akcie (CFD Equity).
Autor: Veronika Kratochvílová (veronika.kratochvilova@xtb.cz)



Electra dorazila do Česka a tentokrát to není ta Baťova. Hlavní roli hrají elektromobily
Svatý grál ctitelů supersportů: Lamborghini Miura slaví 60 let
Dobrá zpráva pro důchodce. Od příštího roku mohou jezdit bez papíru
Test Mitsubishi Outlander PHEV 4×4 Intense (2025): Čekání se vyplatilo
Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
