Zlato včera pokračovalo ve vzestupu na nové rekordy a jeho cena se dostala k úrovni 1350 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Žlutý kov k růstu i nadále využívá klesajícího dolaru, který dnes k euru oslaboval na nová osmiměsíční minima a k japonskému jenu na minima za 15 let.
Zlato na promptním trhu během dne vystoupilo až na 1349,80 USD/oz a v 16:30 SELČ mírně sestoupilo na 1345,80 dolaru, což bylo stále sedm dolarů nad úterním závěrem v New Yorku. Prosincový termínový kontrakt na newyorské burze COMEX vystoupil o více než deset dolarů až na 1351 dolarů za unci.
Dolar dnes vůči koši šesti měn klesl na nové minimum za osm a půl měsíce. K euru oslabil o téměř půl procenta k hranici 1,39 USD a vůči jenu se dostal na nové minimum za 15 let. Pokles dolaru obecně zvyšuje ceny komodit obchodovaných v americké měně a především zesiluje přitažlivost zlata jako alternativního investičního nástroje.



Electra dorazila do Česka a tentokrát to není ta Baťova. Hlavní roli hrají elektromobily
Svatý grál ctitelů supersportů: Lamborghini Miura slaví 60 let
Dobrá zpráva pro důchodce. Od příštího roku mohou jezdit bez papíru
Test Mitsubishi Outlander PHEV 4×4 Intense (2025): Čekání se vyplatilo
Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
