Včerejší obchodní seance byla negativní pro euro vůči dolaru. Měnový pár EUR/USD se propadnul z ranních úrovní 1.4000 až těsně pod 1.3830.
Podle zahraniční agentury Reuters byla včerejší obchodní seance pro EUR/USD ovlivněna zprávou z Wall Street Journal o tom, že americká centrální banka (FED) s největší pravděpodobností určitě zveřejní plán na postupný nákup vládních dluhopisů na listopadovém zasedání.
Nicméně všechny zprávy o dalším kvantitativním uvolňování neprospívali americkému dolaru, který včera na tuto zprávu nečekaně reagoval posílením. Může se tedy jednat o nervozitu trhu a zavírání shortových dolarových pozic před blížícím se zasedáním americké centrální banky.
Dnešní ekonomický kalendář nabídne opět několik důležitých dat. Mezi nejdůležitějšími budou americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby. Dále dnes budou zveřejněny další údaje z amerického trhu nemovitostí v podobě počtu prodaných nových domů.
Pro obchodníky, kteří obchodují Novozélandský dolar upozorňujeme, že se dnes ve 22:00 h bude rozhodovat o tamních úrokových sazbách a proto lze očekávat zvýšenou volatilitu. Bližší informace najdete v ekonomickém kalendáři zde.



Electra dorazila do Česka a tentokrát to není ta Baťova. Hlavní roli hrají elektromobily
Svatý grál ctitelů supersportů: Lamborghini Miura slaví 60 let
Dobrá zpráva pro důchodce. Od příštího roku mohou jezdit bez papíru
Test Mitsubishi Outlander PHEV 4×4 Intense (2025): Čekání se vyplatilo
Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
