...konsenzus předpokládal 1,9%. Inflace je v eurozóně nejvyšší od listopadu 2008. Zpřesněný odhad zveřejní Eurostat 16. prosince.
Bleskový odhad inflace poskytuje Eurostat z těch zemí, kde jsou data k dispozici. Předběžný odhad spotřebitelských cen šesti spolkových zemí Německa zaznamenal přírůstek 0,1%, meziroční růst nečekaně zrychlil z 1,3% na 1,5%, v Itálii CPI nezaznamenal žádnou změnu a meziroční růst stagnoval na 1,7%. Předběžné odhady CPI z Itálie zaostaly za očekáváním.
V říjnu HICP eurozóny zrychlil meziroční růst z 1,8% na 1,9%. V průběhu měsíce inflace vzrostla o 0,4% a následovala 0,2% přírůstek v září. Očištěné ceny se bez započtení cen energií, potravin, alkoholu & tabáku zvýšily o 0,4% a v meziročním porovnání zrychlily růst z 1,0% na 1,1%.