Během čtvrtečního obchodování se koruně podařilo téměř vymazat středeční ztráty vůči společné evropské měně. Koruna otevírala obchodování na 31,92 CZK/EUR a postupně mířila k hladině 31,80 CZK. Obchodování uzavírala na 31,84 CZK/EUR. Včerejší zasedání bankovní rady skončilo bez přijetí měnového rozhodnutí. Bankovní rada bude zasedat k otázkám monetární politiky 27. března. Poté co na únorovém zasedání ponechala úrokové sazby beze změn, bude právě březnové zasedání trh bedlivě sledovat. Na svém včerejším zasedání Evropská centrální banka totiž snížila úrokové sazby o 25 bazických bodů, a tak smazala úrokový diferenciál mezi korunou a eurem.
Ve vztahu k americkému dolaru koruna také mírně posílila. Z otevírací úrovně 29,12 CZK/USD se koruna postupně dostala až pod hladinu 29,00 CZK/USD. Obchodování uzavírala právě na této úrovni. Koruna dokázala posílit vůči dolaru v souvislosti s vývojem na eurodolarovém trhu, kde euro profitovalo ze snížení úrokových sazeb Evropskou centrální bankou.
Pro dnešní den bude významná zpráva vedoucího zbrojních inspektorů Hanse Blixe o situaci v Iráku. Z makroekononomických ukazatelů bude dnes zveřejněna americká nezaměstnanost za měsíc únor a průměrná hodinová mzda. Česká národní banka zveřejní údaje o devizových rezervách a devizových obchodech za leden.
Ruesch International - specialista na zahraniční platby