Ropa
Cena ropy se v závěru uplynulého týdne propadla na New York Mercantile Exchange na desetitýdenní minima v reakci na rezignaci egyptského prezidenta Husního Mubaraka. To snížilo obavy, že by mohlo dojít k uzavření Suezského průplavu kvůli neklidné politické situaci v Egyptě a tím pádem k přerušení dodávek ropy. Vládu nad zemí převzala armáda. Nejaktivněji obchodovaný březnový kontrakt americké lehké ropy tak v pátek uzavřel na hodnotě 85,58 amerických dolarů za barel, uzavírací cena byla nejnižší od 30. listopadu minulého roku. Za celý týden spadla cena o 3,9 procenta.
Kaučuk
Na historická maxima se na Tokyo Commodity Exchange dostala cena přírodního kaučuku, když za růstem stojí očekávání, že Čína přistoupí k doplnění zásob této komodity před tím, než se pěstitelské oblasti v Thajsku dostanou do slabší fáze svého produkčního cyklu. Nejvýše v historii je i spotová cena v Thajsku. Cena kaučuku se momentálně pohybuje nad 500 jeny za kilogram.
Kukuřice
Vzhůru mířila cena kukuřice a na Chicago Board of Trade se vyšplhala nejvýše za období posledních 31 měsíců. I přes prudký růst cen v předchozích týdnech totiž poptávka po této komoditě zdá se neoslabuje, když například Mexiko uzavřelo kontrakty na nákup 210 tisíc váhových tun kukuřice s dodáním do 31. srpna. V týdnu končícím 3. únorem byly americké exporty o 51 procent vyšší, než činil průměr předchozích čtyřech týdnů. Květnový kontrakt kukuřice se v pátek obchodoval až za 717,5 centů za bušl, nejvýše od 9. července 2008.