Během včerejšího obchodování se koruna držela ve vztahu k euru v úzkém pásmu několika haléřů, zahajovací a uzavírací kurzy se témeř nelišily na hladině 31,63 CZK/EUR.
Dnes byl zveřejněn ukazatel březnového zahraničního obchodu, který skončil vyšším než očekávaným deficitem. Trh očekával obchodní deficit ve výši 6,6 mld. CZK, skutečný březnový deficit však dosáhl po únorové úrovni 2,9 mld. CZK celkem 9,2 mld. CZK.
Ve vztahu k amerckému dolaru se koruně ve včerejším obchodování dařilo, v průběhu dne posílila téměř o dvacet haléřů. Obchodování zahajovala nad hladinou 29,00 CZK/USD a uzavírala na úrovni 28,85 CZK/USD. Další výraznější pohyb koruny bylo možné sledovat ve vztahu k japonskému jenu, který se dostal pod tlak v důsledků rozšíření nemoci SARS. Ekonomické dopady na asijské ekonomiky zatím nelze předvídat, avšak na devizových trzích již vilv zaznamenat lze, zejména poté, co Čína zveřejnila přesnější údaje o počtu nakažených.
Dnes očekáváme zveřejnění kanadských maloobchodních tržeb a tzv. Béžové knihy, která přibližuje stav americké ekonomiky.
Ruesch International - specialista na zahraniční platby