...
Americký trh zahájil týden růstem díky spekulacím, že situace v Libyi spěje k mírovému řešení, a také díky mírnému poklesu cen ropy. Rally pokračovala a index Dow před polednem rostl o +60 bodů. Na začátku odpoledne však trh začal oslabovat a klesl do záporu. Pak se ale prodejci vytratili a následovalo mírné zotavení. Před poslední hodinou byly akcie opět mírně v záporu, ale ani v závěru žádné výprodeje nepřišly.
O úvodní růst se postarala dohoda o rozpočtu mezi demokraty a republikány. Odpoledne sice trhy oslabily, ale prodeje nikdy nenabraly na síle. Novinkou bylo mírné snížení doporučení pro energetický sektor od Goldman Sachs, které se odrazilo v mírném poklesu cen ropy. Jinak poprvé po delší době klesaly společnosti s nižší tržní kapitalizací. Po dohodě o rozpočtu teď přijde na řadu jednání o výši limitu rozpočtového schodku, nicméně to by nemělo být důvodem oslabení. Z krátkodobého hlediska to vypadá na růst až zhruba do poloviny výsledkové sezóny, pak se začnou uskutečňovat obavy spojené s koncem kvantitativního uvolňování.
Dnes by měly trhu pomoct nižší ceny ropy.



Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
Řidička uvízla na železničním přejezdu, rychlík ji minul jen o kousek
Brzdná dráha delší až o deset metrů. Hlavně levné pneumatiky z východní Asie jsou pro řidiče rizikové
Test Renault Symbioz: S novým hybridem jezdí svižně a se spotřebou legendárního té-dé-íčka
Kdo nezvládne tento kvíz za plný počet, ten si dost možná auto zničí. Kontrolky jsou totiž základem komunikace mezi autem a řidičem
