Jediným důležitým makroekonomickým údajem v Evropě jsou maloobchodní tržby ve Velké Británii za duben, u nichž se oproti březnovým 0,9 % očekává meziroční růst 2,2 %. Vzhledem k nejnovějším údajům, které hovoří o zvýšení inflace, a prohlášením Bank of England o růstu, zde existuje riziko, že dnešní čísla budou spíše zklamáním a britskou ekonomiku nepotěší.
Po včerejším snížení ratingu několika australským bankám snižuje dnes agentura Moody’s dlouhodobý rating šesti z deseti největších bank v Dánsku (Jyske Bank, Sydbank, Spar Nord Bank, Ringkjobing Landbobank a BankNordik). Toto snížení odráží přesvědčení agentury Moody’s o tom, že dánský bankovní sektor poněkud oslabuje.
Hrůza! Tohle slovo nejlépe vystihuje japonský HDP za první čtvrtletí. Ekonomika oproti revidovanému poklesu o 3,0 % ve čtvrtém čtvrtletí v ročním vyjádření poklesla o 3,7 %. Tento výsledek byl nad očekávání špatný a vezmeme-li v úvahu zemětřesení, které otřáslo Japonskem 11. března, byla ekonomika před katastrofou v ještě horším stavu. Japonský HDP pravděpodobně zaznamená pokles i ve druhém čtvrtletí, dokud se později během roku neprojeví pozitivní efekty rekonstrukce. Co se týče obchodování na burze v Asii, japonský akciový trh zaznamenal jako jediný z důležitých trhů pokles. Od začátku tvrdíme, že čísla po zemětřesení budou pravděpodobně zklamáním, stejně jako tomu bylo v roce 1995 po velkém zemětřesení Hanšin. Odraz ode dna tehdy akciím trval čtyři měsíce (viz graf níže) a od zemětřesení v Tóhoku uplynuly teprve dva měsíce. U japonských akcií tedy nadále doporučujeme pozvolné zvyšování expozice.