Ropa
V mínusu skončila v pátek v porovnání se závěrem předchozího týdne cena americké lehké ropy, když zavírací cena byla 85,38 amerických dolarů za barel, o 1,7 procenta níže. Ropu táhla dolů nejistota na trzích ohledně dalšího vývoje světového hospodářství. Přispělo k tomu snížení ratingu americké federální vláda či další trable v eurozóně. Dolů například mířily akcie francouzských bank, zřejmě kvůli jejich angažovanosti v Řecku. Celotýdenní propad na trhu s ropou mohl být výraznější nebýt příznivých čtvrtečních dat o vývoji žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA.
Zlato
Nové historické rekordy vytvářelo v minulém týdnu zlata, když se jeho cena vyšplhala až na 1817,60 amerických dolarů za trojskou unci. Za celý týden cena vzrostla o 5,5 procenta, od začátku roku pak o 23 procent. To vše kvůli obavám z dalšího vývoje světového hospodářství, které může být zasaženo potížemi v eurozóně a také ve Spojených státech. Vzestup mohl být výraznější, zbrzdily jej však poměrně příznivý data z amerického trhu práce a také zvýšení marginů (záloh na držení kontraktu) za strany burzy CME. Ta zvedla zálohu na 100 uncový kontrakt o 22 procent. Páteční uzavírací cena nejaktivněji obchodovaného prosincového kontraktu byla 1742,60 amerických dolarů za trojskou unci.
Cukr
I přes páteční menší korekci skončila cena surového cukru minulý týden v plusu a to hlavně kvůli obavám z vývoje produkce v Brazílii, zejména v hlavním středojižním pěstitelském regionu. Podle posledních odhadů má tamější úroda dosáhnout v tomto roce 510,2 miliónů váhových tun, to je o 4,4 procenta méně než činila červencová predikce. Říjnový kontrakt zakončil v pátek obchodování na burze ICE Futures na ceně 27,84 centů za libru, o 1,1 procenta výše v porovnání s předchozím pátkem. Oproti stejnému období minulého roku je pak cena vyšší již o 47 procent.