...na 0 – 0,25% do pololetí 2013. Většina členů bankovní rady se shodla, že zhoršující se hospodářský výhled odůvodňuje současný postoj centrální banky. Fed v srpnu zachoval základní úrokovou sazbu na nejnižší úrovni v historii i stávající politiku reinvestování splátek jistin z držby cenných papírů.
Někteří členové vyjádřili názor, že je další uvolnění měnové politiky oprávněné a může přispět k lepším výsledkům, v souladu s dvojím mandátem Fedu, usilovat o maximální zaměstnanost a cenovou stabilitu. Bankovní rada konstatovala, že pokles cen komodit a energií z nedávných vrcholů vedl ke zmírnění inflace a že dlouhodobá inflační očekávání zůstala stabilní. Většina členů předpokládá, že inflace v příštích čtvrtletích poklesne na nebo pod požadovanou úroveň. Fed konstatoval, že projednal řadu nástrojů, které jsou k dispozici pro podporu hospodářského oživení v rámci cenové stability, včetně úpravy držby cenných papírů.
Proti zachování úrokové sazby poblíž nulové hodnoty na další dva roky hlasovali Charles Plosser z Filadelfie, Richard Fisher z Dallas a Narayana Kocherlakota z Minneapolis. Kocherlakota se domnívá, že je tento závazek vzhledem k dostupným ekonomickým údajům předčasný. Fisher namítal, že je měnová politika dostatečně uvolněná a obviňoval Kongres za vykolejení ekonomiky. Plosser vyjádřil obavy, že Fed může ztratit vliv v boji proti inflaci. Příští řádná schůzka bankovní rady byla prodloužena o jeden den, bude se konat 20-21. září. Komentáře Charlese Evanse, prezidenta Fedu Chicago vzbuzují očekávání, že bude Fed jednat o třetím kole kvantitativního uvolňování na tomto zasedání.