...nejnižší úrovni v historii 0,50%. Pro zachování programu nákupu aktiv na úrovni 200 miliard liber hlasovalo osm členů bankovní rady včetně guvernéra Mervyna Kinga. Pouze Adam Posen požadoval navýšení o 50 miliard na 250 miliard liber.
Pro projednání inflačních rizik většina členů bankovní rady usoudila, že je vhodné zachovat stávající orientaci měnové politiky. Globální růst bude slabší, než se předpokládalo v srpnové projekci. Nevylučuje se delší období slabého růstu, kvůli přetrvávající nejistotě na finančních trzích, klesající důvěře a fiskální konsolidaci. Pokud by tyto podmínky na kapitálových trzích přetrvávaly, mohou mít evropské banky potíže získat dodatečné prostředky k poskytování úvěrů.
Pokud jde o inflaci, většina členů bankovní rady se domnívá, že se bilance rizik pro inflaci ve střednědobém horizontu vychýlila směrem dolů. Na základě tohoto výhledu zhodnotila rozsah možných politických opatření, které má k dispozici, aby se dále uvolnily měnové podmínky. Prodiskutovala řadu možností, včetně změny splatnosti portfolia aktiv v APF, vrátila se i k předchozím rozhodnutím o snížení úrokové sazby. Nakonec většina členů usoudila, že nejvhodnější politika bude v současné situaci další nákup aktiv.
Inflace Británie překročila 2,0% střednědobý inflační cíl 21 po sobě jdoucích měsíců, v důsledku dočasného nárůstu cen energií a komodit, zvýšení základní sazby DPH a znehodnocení libry. Podle srpnového výkazu o inflaci by cenové tlaky měly zmírnit v roce 2012 a v roce 2013, jakmile přechodné účinky ustoupí a tlak volných kapacit bude přetrvávat. Přesné načasování a rozsah je značně nejistý.
BOE nevyloučila, že se CPI bude v letošním roce pohybovat na úrovni 5,0%. V červenci meziroční růst spotřebitelských cen zrychlil o 0,2% na 4,4%. Britská ekonomika se v druhém čtvrtletí 2011 rozšířila pouze o 0,2% a následovala 0,5% růst v 1Q. V meziročním srovnání růst zpomalil z 1,6% na 0,7%.