...procentního bodu v listopadu 2010.
Konstatovala, že podmínky na globálních finančních trzích jsou nadále velmi nestabilní. Odráží nejistý výhled na řešení dluhové krize v Evropě a na globální ekonomický růst. Přetrvávající nejistota na finančních trzích snižuje důvěru a může mít za následek obezřetnější chování firem a domácností. V současnosti je k dispozici málo důkazů, které by zjistily jakýkoli vliv evropských a amerických problémů na ostatní regiony.
Obchodní podmínky jsou v Austrálii stale na vysoké úrovni, investice v odvětví zdrojů rostou a situace v některých souvisejích odvětvích služeb je velmi dobrá. V jiných sektorech hospodářství je ale situace odlišná. Opatrné chování domácností a vysoký směnný kurz mají tlumící efekt. Impuls stimulačních programů australské vlády je postupně stahován tak, jak bylo zamýšleno. Střednědobý výhled pro hospodářský růst zůstává stabilní. Krátkodobý výhled je však slabší, než se předpokládalo kvůli místním i globálním faktorům, včetně finanční krize a souvisejících dopadů na podnikatelskou důvěru.
V srpnu centrální banka snížila prognózu růstu ekonomiky pro letošní rok z 3,25% na 2,0%, citující slabý růst spotřeby a pomalejší, než očekávané oživení těžebního průmyslu v Queensland. Bankovní rada považuje za rozumné zachovat stávající orientaci měnové politiky. Na příštích zasedáních bude nadále pečlivě posuzovat měnící se výhled pro hospodářský a růst a inflaci.
S ohledem na aktuální informace RBA předpokládá, že se inflace bude pohybovat v souladu s 2-3% cílem v letech 2012 a 2013. Nedávno revidované údaje naznačují, že byl růst spotřebitelských cen nižší. Podmínky na trhu práce jsou o něco měkčí a je pravděpodobné, že oslabí i tlaky na růst mezd. Zlepšený inflační výhled tak dává centrální bance prostor pro uvolnění měnové politiky. Vládní odhad CPI za 3Q bude zveřejněn 26. října a inflační výhled bude přezkoumán na příštím zasedání centrální banky.