Dolar reagoval posílením, a stejně tak vystřelily vzhůru výnosy amerických státních dluhopisů. Ty desetileté dokonce opustily pásmo, ve kterém se pohybovaly předcházejících pět měsíců. Kombinaci těchto dvou pohybů negativně přijali obchodníci se zlatem, kteří cenu žlutého kovu poslali o 30 dolarů níže až na hranici 1663 dolarů za unci. Tedy těsně nad hranici důležité podpory, která leží na 1657 dolarech za unci. Vidina dalšího kola kvantitativního uvolňování se tedy pomalu rozplývá, a tento faktor tak postupně přestává tlačit na růst ceny tohoto drahého kovu.
Zlepšený ekonomický výhled podpořil bílé kovy, zvláště pak platinu. Její cena poprvé za posledního půl roku překonala cenu zlata. To jen podpořilo fakt, že návrat světové ekonomiky k růstu povede k posilování průmyslových kovů namísto zlata. To se hodí spíše defenzivním hráčům. Jestli se platině na tento poslední krok podaří navázat, ještě uvidíme. Je ale třeba zdůraznit, že průměrná cena platiny byla v posledních pěti letech o 25 procent vyšší než cena zlata. Pak se ale vývoj obrátil a v lednu letošního roku byla cena platiny dokonce o 15 procent níže než cena zlata.
Nekomerční dlouhé pozice do 6. března poklesly u zlata i stříbra o 22 procent. A propad pokračoval i po tomto datu. Hedgeové fondy a velcí investoři se tak ocitli na dlouhé straně trhu, a to po kratší dobu než dříve spekulují na růst v menší míře než dříve. . Znovu si tak budeme muset dávat pozor na chování dlouhodobých investorů, kteří využívají převážně produkty obchodované na burze (ETP). PSvé poslední nezdary poklesy využili jako příležitost k ještě většímu hromadění zlata. Proto se v nejbližších dnech zaměřte na toky zlata tyto transkace, abyste viděli, zdaže už taky začínají váhat.