Cena ropy včera zaznamenala největší jednodenní propad od poloviny listopadu minulého roku, kdy ztratila necelé 3 %. Za tímto vývojem stojí zejména opakované obavy ze zpomalení světových ekonomik, a to zejména Evropy (po včerejším komentáři hlavních představitelů ECB) a Číny, kde od začátku roku stále klesá průmyslová výroba. Cena ropy tak hladce prošla svým 100-denním MA a dnešním dnem navíc ztrácí svůj první support na hranici 101,70 USD.

Z krátkodobého pohledu tak cena spadla do přeprodaných úrovní, nicméně další cíl bude možné hledat na nižší hranici kolem 100,60 USD. Jistou korekci v čase, či v ceně bude možné očekávat, nicméně poslední jednodenní vývoj směrem dolů spíše značí možný začátek delšího poklesu, kdy při neudržení hranice 100,60 se nachází další cíl až na hranici 200-MA, tedy kolem 95,50 USD, což jsou zároveň nejhorší hodnoty z února tohoto roku a listopadu roku 2011. Tento vývoj by negoval návrat ceny nad 100-MA, tedy nad 102,90 USD.



Svatý grál ctitelů supersportů: Lamborghini Miura slaví 60 let
Dobrá zpráva pro důchodce. Od příštího roku mohou jezdit bez papíru
Test Mitsubishi Outlander PHEV 4×4 Intense (2025): Čekání se vyplatilo
Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
