Euro se dnes propadlo na dvouleté minimum vůči dolaru poté, co zápis ze zasedání americké centrální banky (Fed) snížil vyhlídky na další uvolňování měnové politiky ve Spojených státech v příštích měsících.
Jednotná evropská měna klesla vůči dolaru pod hladinu 1,2200 a dostala se až na 1,2169, tedy na nejnižší úroveň od poloviny roku 2010.
Intradenní vývoj měnového páru EUR/USD:
Fed podle zápisu z posledního zasedání zatím s další pomocí ekonomice vyčká. Připouští nicméně, že stav ekonomiky by se mohl zhoršit, pokud Kongres nezabrání zvýšení daní a automatickým škrtům, které pravděpodobně nastoupí koncem roku.
"Na trh se vrací averze vůči riziku," uvedl analytik Lee Hardman ze společnosti BTMU. "Fed nedal žádný jasný signál, že v srpnu pravděpodobně přijde další kvantitativní uvolnění měnové politiky," dodal.
Euro se od začátku letošního roku propadlo o zhruba o 5,5 procenta. V celém loňském roce oslabilo o více než tři procenta.
Zdroj: Reuters, ČTK, MT4


Svatý grál ctitelů supersportů: Lamborghini Miura slaví 60 let
Dobrá zpráva pro důchodce. Od příštího roku mohou jezdit bez papíru
Test Mitsubishi Outlander PHEV 4×4 Intense (2025): Čekání se vyplatilo
Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
