Index spotřebitelských cen (CPI) pomocí něhož se měří inflace, dosáhl v eurozóně v meziročním srovnání v únoru na 1,8 procenta. Dnešní výsledek byl očekáván většinovým konsensem ekonomů. Hodnota 1,8 procenta se pohybuje velmi blízko dvou procentnímu cílu Evropské centrální banky (ECB).
Díky poklesu cen potravin, alkoholu a tabáku se v únoru dostala inflace na nejnižší hodnotu od srpna 2010, kdy byla 1,6 procenta. Připočteme-li mírný růst mezd v posledním čtvrtletí 2012 a slabou ekonomiku eurozóny, tak se objevuje prostor pro ECB snižovat úrokovou sazbu ze současných 0,75 procent. Ekonomové dokonce podporují tento krok a věří, že snížení sazeb přinese úspěch. Ekonomika eurozóny má letos podle aktuálních prognóz klesnout o 0,3 procenta. Světlou stránkou situace zemí na periferii eurozóny je nicméně velmi nízký růst mezd, který pomáhá zlepšovat jejich konkurenceschopnost.
Hodinové náklady práce v eurozóně se v posledním loňském kvartále meziročně zvýšily o 1,3 procenta, zatímco hodinová mzda stoupla o 1,4 procenta. Při současné výši inflace jde o pokles reálných mezd. Pro srovnání hodinové náklady ve Španělsku v posledním čtvrtletí 2012 klesly o 3,4 procenta, zatímco v Německu porostly o 2,9 procenta. To je dobrým znakem, že bohatší Němci si budou moci koupit více od chudších Španělů a podpořit tak ekonomiku jižní Evropy.
Měnový index eura BOSSAEUR se momentálně snaží o proražení klesajícího trendového kanálu, když se odpoutal od klouzavého průměru 100 (červený) a vyrazil k rezistenci 127,0. Tam v případě silnějšího průrazu by mohl přijít zpět obrat do střednědobého medvědího trendu, protože proti dalšímu posilování stojí Fibonacciho hladina 23,6 a klouzavý průměr 200(modrý).