Z domácí scény nebyly včera zveřejněny žádné nové ukazatele, kurz koruny však reagoval na komentáře víceguvernéra ČNB Hampla, který prohlásil, že české ekonomice v současné době nehrozí riziko deflace, a proto jsou spekulace o případné intervenci proti koruně neopodstatněné. V případě déletrvajících deflačních tlaků by však centrální banka k tomuto intervenčnímu kroku mohla přistoupit. Koruna během dne také zaznamenala krátkodobé posílení po zveřejnění německého indexu ekonomického sentimentu ZEW, který překonal odhady analytiků a vzrostl na 48,5 bodu, což je nejvýše od dubna 2010. Výraznějšímu růstu české měny však i nadále brání celkové zhoršení tržního sentimentu a zvýšení averze vůči riziku v souvislosti s děním na Kypru.
Tamní parlament včera večer odmítl navrhované podmínky poskytnutí finanční pomoci ze strany ministrů financí eurozóny v podobě zdanění vkladů střadatelů. Kypru tak nyní hrozí bankrot, ale ECB uvedla, že i nadále bude poskytovat kyperským bankám potřebnou likviditu. Kypr se teď hodlá s alternativním plánem pomoci obrátit na Rusko a kyperský ministr financí již odletěl na jednání do Kremlu. Dnes by se pozornost investorů mohla dočasně zaměřit na klíčové události v USA a ve Velké Británii. V Londýně vystoupí britský ministr financí Osborne se svým návrhem státního rozpočtu, který bude velmi podrobně analyzován. Kromě jiného bude také zveřejněn zápis z posledního zasedání Bank of England, který by mohl objasnit postoj centrální banky k dalšímu navýšení programu kvantitativního uvolňování.
Hlavní událostí dne však bude výsledek dvoudenního zasedání FOMC, který bude oznámen ve večerních hodinách. Všeobecně se předpokládá, že nastavení měnové politiky zůstane prozatím beze změny, nicméně během tiskové konference, na které vystoupí šéf Fedu Ben Bernanke, by již mohly zaznít některé bližší indikace týkající se exitových strategií současné ultravolné měnové politiky Fedu. V takovém případě by dolar mohl navýšit své dosavadní zisky a pokračovat v růstovém trendu. Z USA dnes žádná klíčová makrodata neočekáváme, a proto se dá předpokládat, že pohyby na devizových trzích budou spíše technického charakteru s důrazem na externí faktory.
Travelex GBP Prague - specialista na zahraniční platby